מלגות יעודיות

מלגות ייעודיות
משרד הבטחון מעניק מלגות לימודים לחיילים משוחררים.

חוק הפריפריה – הקרן לעידוד השכלה גבוהה

סיוע ללומדים בפריפריה

מלגת לימודים לשנת לימודים ראשונה לתואר ראשון באזור סיוע בנגב ובגליל (כולל מספר מכללות בירושלים).
המלגה לא תעלה על סך 10,198 ₪ ותועבר לחשבון הפיקדון האישי של  הזכאים בשני חלקים: חלק ראשון לאחר תום סמסטר א' וחלק שני לאחר תום   סמסטר ב', וזאת לאחר קבלת דיווח ממוסד הלימודים.
* זכאי שקיבל את המלגה אך לא השלים את לימודיו תוך חמש שנים מיום תחילת לימודיו לתואר, יחויב על פי חוק להחזיר את סכום מלגת הלימודים

סיוע ללומדים מהפריפריה

מלגת שנת לימודים ראשונה לתושבי הפריפריה אשר לומדים במוסד להשכלה גבוהה – גם באזורים שאינם מוגדרים פריפריה; הכוונה למוסדות שאינם פרטיים; תושב פריפריה הוא מי שכתובתו רשומה בפריפריה ב-5 מתוך 6 השנים שקדמו ללימודים; המלגה לא תעלה על סך 10,198 ₪.
או

מעטפת סיוע ללימודי תואר ראשון הכולל מסלול מכינה – מלגת לימודים למכינה קדם אקדמית + מלגת לימודים ללימודי התואר הראשון בהיקף שלך 50% משכר הלימוד ועד לסכום של 5,099 ₪ עבור 3 שנים אקדמאיות.
* הבקשה למלגה מדורגת על פי מצב סוציו אקונומי, מדד פריפריאלי של ישוב הלומד ואיכות השירות, ובהתאם לכך נקבעת קבלת המלגה.

"תכנית ממדים ללימודים"

התכנית מעניקה מימון של שני שליש משכר הלימוד השנתי באוניברסיטאות (המהווה סך של עד 6,753 ₪), כאשר היתרה בגובה שליש תשולם על ידי החייל המשוחרר מהפיקדון האישי שלו.
ההטבה תינתן לכל שנה, עבור 3 שנות לימוד בלבד, למעט לימודי הנדסה ורפואה אשר ימומנו למשך 4 שנות לימוד.

מי זכאי?

חיילים לוחמים שהתגייסו החל מ-1 ביולי 2013, שרתו שירות מלא ותקין והינם בעלי תעודת שחרור בכבוד זהב.
חיילים שהתגייסו החל מ-1 ביולי 2013, שרתו שירות מלא ותקין והינם בעלי תעודת שחרור בכבוד (זהב/כסף/ארד), השייכים לאחת מהאוכלוסיות הבאות: זכאי תשמ"ש-הורים, חיילים בודדים, עולים חדשים ובני מיעוטים.
*הזכאות הינה למשך 3 שנים מיום השחרור ועד לסוף השנה הקלנדרית (31.12) השלישית מהשחרור, ובתנאי שסיום הלימודים לתואר יושלם תוך 5 שנים מתחילת הלימודים.
למידע המלא היכנסו לינק לאתר הקרן והיח' להכוונת חיימ"ש.

מעוניין/ת בפגישת ייעוץ?
חייג/י 08-6367587, בין השעות 8:00-16:00
או פנה/י אלינו דרך האתר או דף הפייסבוק שלנו ואנחנו נחזור אליך